  • Zoro # G300428723
Key Features
Overall Length
300 mm (~ 12 in)
Material
Copper Titanium
Application
Suitable for working in environment containing flammable solid,liquids and gases.
Certification
Certified as per IS : 4595 - 1969 ( RA 2006 )
SAE or Metric
SAE
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
TN-1012
Zoro #
G300428723
UPC #
Country of Origin
India
Dimensions
Overall Length
300 mm (~ 12 in)