  • Zoro # G915244008
/ea
Key Features
Connection Type
Screw Clamp
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Zoro #
G915244008
UPC #
Country of Origin
Germany
Details
Item
Terminal Block
Connection Type
Screw Clamp
Description
PCB terminal block Nominal current: 16 A Nom. voltage: 400 V Pitch: 5 mm Number of positions: 7 Connection method: Screw connection with tension sleeve Mounting: Wave soldering Conductor/PCB connection direction: 0 ° Color: green