  • Mfr # GLRVAD330M30F012
  • Zoro # G616492340
Voltage
125 V
Receptacle Configuration
TT-30R
Height
12.6 in
Plug Configuration
L5-30P
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
GLRVAD330M30F012
Height
12.6 in
Width
2.36 in
Length
2.36 in
Size
12 in
Voltage
125 V
Receptacle Configuration
TT-30R
Plug Configuration
L5-30P
Amps
30 A to 30 A
Watts
3,750 W
Item
Generator Adapter Cord
Cabel
STW 10/3
Description
  • Rated for 125V, 30A, 3750 Watts, 10/3 Gauge