  • Mfr # F52528245036X32
  • Zoro # G6277862
Material Trade Name
65% Polyester/35% Cotton Canvas
Fits Waist Size
36 in
Material
35% Cotton Canvas, 65% Polyester
Pockets
9
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
F52528245036X32
Fits Waist Size
36 in
Length
32"
Size
36 in
Material Trade Name
Inseam
32 in
Material