  • Mfr # F52528245036X34
  • Zoro # G6277871
Material Trade Name
65% Polyester/35% Cotton Canvas
Fabric Weight
8.5 oz
Pockets
9
Material
35% Cotton Canvas, 65% Polyester
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
F52528245036X34
Fits Waist Size
36 in
Length
34"
Size
36 in
Material Trade Name
Inseam
34 in
Pockets
9
Material