  • Mfr # F52525002036X32
  • Zoro # G6284372
Material Trade Name
65% Polyester/35% Cotton Ripstop Lightweight
Fabric Weight
6.4 oz
Pockets
9
Material
35% Cotton, 65% Polyester
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
F52525002036X32
Fits Waist Size
36 in
Length
36"
Size
36 in
Material Trade Name
Color
Gray
Inseam
32 in
Pockets
9
Material
35% Cotton, 65% Polyester