  • Mfr # F52525033036X30
  • Zoro # G6285641
Material Trade Name
65% Polyester/35% Cotton Ripstop Lightweight
Fits Waist Size
36 in
Material
35% Cotton, 65% Polyester
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
F52525033036X30
Fits Waist Size
36 in
Length
30"
Size
36 in
Material Trade Name
Color
Olive Green
Inseam
30 in
Material
35% Cotton, 65% Polyester