  • Mfr # JSCVM-13SKV
  • Zoro # G409017057
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Finish
Black Chrome
Number of Points
Head Offset Angle
15 Degrees
Corrosion Resistant
Yes
Head Type
Offset
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
JSCVM-13SKV
Country of Origin
Taiwan, Province of China
Details
Item
Combination Wrench
Finish
Black Chrome
Number of Points
Head Offset Angle
15 Degrees
Corrosion Resistant
Yes
Head Type
Offset
Wrench Product Grouping
Wrench Sets
Includes
10 mm Reversible Ratcheting Combination Black Chrome Spline Wrench, 11 mm Reversible Ratcheting Combination Black Chrome Spline Wrench, 12 mm Reversible Ratcheting Combination Black Chrome Spline Wrench, 13 mm Reversible Ratcheting Combination Black Chrome Spline Wrench, 14 mm Reversible Ratcheting Combination Black Chrome Spline Wrench, 15 mm Reversible Ratcheting Combination Black Chrome Spline Wrench, 16 mm Reversible Ratcheting Combination Black Chrome Spline Wrench, 17 mm Reversible Ratcheting Combination Black Chrome Spline Wrench, 18 mm Reversible Ratcheting Combination Black Chrome Spline Wrench, 19 mm Reversible Ratcheting Combination Black Chrome Spline Wrench, 7 mm Reversible Ratcheting Combination Black Chrome Spline Wrench, 8 mm Reversible Ratcheting Combination Black Chrome Spline Wrench, 9 mm Reversible Ratcheting Combination Black Chrome Spline Wrench, Foam
Anti-Slip Design
Number of Tools
13
Material
Polyethylene
Measurement Type
Metric, SAE
Reversing
Ratcheting
Container Type
Foam Tray
Box End Type
Spline Box End
Opening Type
Rounded
Description
Combination Wrench, Polyethylene, Black Chrome, Number of Tools 13, Range of Head Sizes 7 mm to 19 mm, Head Offset Angle 15 Degrees , Offset, Foam Tray, Metric, SAE, Rounded