  • Mfr # BDSC-3678-24-4L
  • Zoro # G522736750
/ea
See details
Key Features
Door Handle Type
Recessed Pull
Load Capacity per Shelf
300 lbs
Door Type
Bi-Fold
Overall Height
84 in
Cabinet Material
All Welded Steel
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
BDSC-3678-24-4L
Country of Origin
United States
Dimensions
Overall Height
84 in
Overall Width
36 in
Overall Depth
24 in
Details
Color
Black
Door Handle Type
Recessed Pull
Load Capacity per Shelf
300 lbs
Door Type
Bi-Fold
Cabinet Material
All Welded Steel
Door Locking Points
3 Point Lock
Number of Doors
2
Item
Cabinet
Cabinet Finish
Powder Coat
Assembled/Unassembled
Assembled
Number of Shelves
4
Description
All welded steel, heavy duty Bi-fold storage cabinet.. Projects only 9in when open. 36in Wide x 84in High x 24in Deep. 1 fixed shelf and 3 adjustable shelves. 3 point lock. Cylin Der lock with 2 keys. With 6in Legs. Powder Coat finish. Black..