  • Mfr # HBW-3672-E12
  • Zoro # G022737134
/ea
Key Features
Material
Steel
Countertop Material
Hardwood
Overall Depth
36 in
Includes
12" adjustable HT
Color
Black
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
HBW-3672-E12
Country of Origin
United States
Dimensions
Overall Depth
36 in
Overall Width
72 in
Overall Height
29-41 in
Details
Item
Workbench
Material
Steel
Countertop Material
Hardwood
Includes
12" adjustable HT
Color
Black
Assembled/Unassembled
Assembled
Finish
Powder coat
Description
All welded steel, Heavy Duty Hardwood Top Hydraulic Work Bench. This ergonomic hydraulic bench allows an operator to adjust their work surface to accommodate a specific height with ease. This electric unit can adjust height up to 12in with the push of a button. Dimensions 72in W x 36in D x 29in H to 41in H. Capacity 1,000 lbs. Powder Coat finish. Black.