  • Mfr # HDSC-3660-24-3C-PERF
  • Zoro # G122720197
/ea
See details
Overall Width
36 in
Overall Depth
24 in
Overall Height
66 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
HDSC-3660-24-3C-PERF
Overall Width
36 in
Overall Depth
24 in
Overall Height
66 in
Door Type
PERFORATED
Number of Shelves
3
Color
Gray
Description
All welded steel, heavy duty storage cabinet with Perforated sides & doors. 36in Wide x 66in High x 24in Deep. 3 adjustable shelves.3 point lock. Recessed T-handle with cylin Der lock. 1,500 lbs.capacity per shelf. Powder Coat finish. GRAY. With 5in Phenolic Casters (NOTE: Casters ship loose. Hardware included).