  • Mfr # HDSC-4860-19-3L-PLEX
  • Zoro # G822720374
Door Type
Plexiglass
Color
Putty
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
HDSC-4860-19-3L-PLEX
Overall Depth
19 in
Overall Height
66 in
Overall Width
48 in
Door Type
Plexiglass
Color
Putty
Door Handle Type
L-Style
Description
All welded steel, heavy duty storage cabinet with See Thru Plexi-glass doors . 48in Wide x 66in High x 19in Deep. 3 adjustable shelves.3 point lock. Keyed handle.1,500 lbs.capacity per shelf. Powder Coat finish. GRAY. With 6in Legs (NOTE: Legs ship loose. Hardware included)..