  • Mfr # HDSC-3684-19-4C
  • Zoro # G522717148
Overall Depth
19 in
Overall Width
36 in
Door Type
Solid
Color
Light Blue
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
HDSC-3684-19-4C
Overall Depth
19 in
Overall Width
36 in
Overall Height
90 in
Door Type
Solid
Color
Light Blue
Door Locking Points
3 Point Lock
Cabinet
Number of Doors
2
Door Handle Type
L-Style
Description
All welded steel, heavy duty storage cabinet. 36in Wide x 90in High x 19in Deep. 4 adjustable shelves.3 point lock. Keyed handle.1,500 lbs.capacity per shelf. Powder Coat finish. GRAY. With 5in Phenolic Casters (NOTE: Casters ship loose. Hardware included).