  • Mfr # HDSC-4872-19-4C-PERF
  • Zoro # G622737244
/ea
See details
Key Features
Overall Depth
19 in
Number of Shelves
4
Overall Height
78 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
HDSC-4872-19-4C-PERF
Overall Depth
19 in
Overall Height
78 in
Overall Width
48 in
Number of Shelves
4
Door Handle Type
T-Handle
Door Type
Perforated
Color
Black
Description
All welded steel, heavy duty storage cabinet with Perforated sides & doors. 48in Wide x 78in High x 19in Deep. 4 adjustable shelves.3 point lock. Recessed T-handle with cylin Der lock. 1,500 lbs.capacity per shelf. Powder Coat finish. Black. With 5in Phenolic Casters (NOTE: Casters ship loose. Hardware included).