  • Mfr # WSC-6072-24-4DL
  • Zoro # G522720261
/ea
See details
Key Features
Overall Depth
24 in
Cabinet Handle Style
L-Style
Overall Width
40 in
Finish
Powder Coat
Overall Height
78 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
WSC-6072-24-4DL
Country of Origin
United States
Dimensions
Overall Depth
24 in
Overall Width
40 in
Overall Height
78 in
Details
Color
Gray
Cabinet Handle Style
L-Style
Finish
Powder Coat
Item
Cabinet
Capacity per Shelf
200 lbs/half shelf
Material
All welded steel
Assembled/Unassembled
Assembled
Description
All welded steel, Extra heavy duty Wardrobe Storage Cabinet. Includes keyed handle, a top shelf, coat rod, 4-drawer unit with recessed handles (100 lbs. capacity per drawer), 3 shelves, and 6in Legs. 60in Wide x 78in High x 24in Deep. Powder Coat finish. GRAY..