  • Mfr # W0734009
  • Zoro # G3287678
Key Features
System of Measurement
Inch
Thickness
0.009 in
Overall Height
0.05 in
Finish
Plain
Type
3 Wave Spring Washer
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
W0734009
Country of Origin
United States
Dimensions
Thickness
0.009 in
Overall Height
0.05 in
Max. Outside Dia.
0.734 in
Min. Inside Dia.
0.531 in
Inside Diameter - Minimum
0.53 in
Outside Diameter - Maximum
0.73 in
Details
Item
Wave Disc Spring
System of Measurement
Inch
Material
Carbon Steel
Finish
Plain
Type
3 Wave Spring Washer
Deflection @ Load
0.02 in