  • Mfr # 18UL1015STRYEL250
  • Zoro # G401908414
Trade Designation
CSA TEW (UL 1015)
Jacket Color
Yellow
Nominal Outside Dia.
0.11 in
Voltage
600V
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
18UL1015STRYEL250
Nominal Outside Dia.
0.11 in
Wire Size
18 AWG
Overall Diameter
0.110"
Wire Diameter
0.0403"
Trade Designation
CSA TEW (UL 1015)
Jacket Color
Yellow
Voltage
600V
Temp. Rating
105°C