  • Mfr # 18UL1007STRORA25
  • Zoro # G101911578
Trade Designation
CSA TR-64 (UL 1007, 1569)
Nominal Outside Dia.
0.080 in
Voltage
300V
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
18UL1007STRORA25
Nominal Outside Dia.
0.080 in
Wire Size
18 AWG
Wire Diameter
0.0403"
Overall Diameter
0.080" Stranded or 0.073" Solid
Trade Designation
CSA TR-64 (UL 1007, 1569)
Voltage
300V
Temp. Rating
105°C