  • Mfr # 18UL1007STRYEL
  • Zoro # G901911815
Tinned Copper
Length
100 ft
Nominal Outside Dia.
0.08 in
Voltage
300V
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
18UL1007STRYEL
Dimensions
Length
100 ft
Nominal Outside Dia.
0.08 in
Wire Size
18 AWG
Wire Diameter
0.0403 in
Tinned Copper
Jacket Color
Yellow
Voltage
300V
Temp. Rating
105°C