Mfr # G32-BBX-3VA-3ULN
Zoro # G012320711
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Number of Compartments
3
Load Capacity
600 lb
Overall Length
32 in
Overall Width
19 3/4 in
Overall Height
61 in
Get a 10% off coupon
Free 30-day returns
Return PolicyGet 30 days to pay with Net 30
Apply NowUnlock tax-exempt savings
Add Tax ExemptionSpecifications
Product Information
MFR #
G32-BBX-3VA-3ULN
Country of Origin
United States
Dimensions
Overall Length
32 in
Overall Width
19 3/4 in
Overall Height
61 in
Compartment Length
Caster Wheel Width
Compartment Width
Top Shelf Height
61 in
Compartment Height
Shelf Length
Lip Height
1 1/8 in
Caster Stem Diameter
Top Shelf Lip Height
1 1/8 in
Shelf Lip Height
Caster Stem Length
1 2/5 in
Handle Height
Caster Wheel Dia.
3 in