  • Mfr # MOST33-14-A
  • Zoro # G8037041
Outside Dia.
33.3 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
MOST33-14-A
Bore Dia.
14 mm
Outside Dia.
33.3 mm
Assembled Coupling Length
47.6 mm
Length through Bore (In.)
0.59 in
Length through Bore (mm)
15 mm
Clearance Dia. (mm)
33.3 mm
Hub Dia.
33.3mm
Overall Length (mm)
15 mm
Clearance Dia. (In.)
1.313 in
Overall Length (In.)
0.59 in
Length through Bore
15 mm
Outside Diameter
33.3 mm
Bore Diameter
14 mm
Coupling Overall Length
47.6 mm
Bore Tolerance
+0.03 mm / -0.00 mm