  • Zoro # G612109969
/ea
Key Features
Voltage
120V
Width
5.04 in
Color Temperature
2700K/3000K/3500K/4000K/5000K
Standards
cETLus - Listed; FCC; Wet; RoHS; IC; AT
Dimmable / Non-Dimmable
Dimmable
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
S11619R1
Zoro #
G612109969
UPC #
Country of Origin
Viet Nam
Dimensions
Width
5.04 in
Outside Diameter
5.04 in
Details
Lumens
850
Voltage
120V
Color Temperature
2700K/3000K/3500K/4000K/5000K
Standards
Dimmable / Non-Dimmable
Dimmable
Shape
Round
Housing Material
Aluminum
CRI
90
Watts
12W