  • Mfr # 750XCXRM4L-24A
  • Zoro # G9784415
Mounting Style
Plug-In
Coil Voltage
24V AC
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
750XCXRM4L-24A
Overall Height - Relay
2.2 in
Overall Depth
2.17 in
Body Width
1.38 in
Body Height
1.4 in
Body Depth
2.17 in
Depth
1.40 in (35.5 mm)
Width
1.38 in (35 mm)
Mounting Style
Plug-In
Coil Voltage
24V AC
Current Rating
10 A
Contact Rating (AC)
10 A @ 277V, 5 A @ 250V-1
Contact Rating (DC)
10 A @ 28V