  • Mfr # B080500A
  • Zoro # G8228735
/ea
Key Features
Overall Length
1-1/2 in
Shank Material
Carbide
Radius
Sharp Point
Material
Carbide
Bore Depth
0.500"
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
B080500A
Country of Origin
United States
Dimensions
Overall Length
1-1/2 in
Radius
Sharp Point
Bore Depth
0.500"
Shank Dia.
1/8 in
Bore Dia.
0.080"
Min. Bore Dia.
0.0800 in