  • Mfr # B100700A
  • Zoro # G8387355
/ea
Key Features
Overall Length
1-1/2 in
Shank Material
Carbide
Finish
TiAlN
Radius
Sharp Point
Application
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
B100700A
Country of Origin
United States
Dimensions
Overall Length
1-1/2 in
Radius
Sharp Point
Bore Depth
0.700"
Shank Dia.
1/8 in
Bore Dia.
0.100"
Max. Bore Depth
0.7000 in
Min. Bore Dia.
0.1000 in