  • Mfr # B140750A
  • Zoro # G7906841
/ea
Key Features
Overall Length
2 in
Shank Material
Carbide
Application
Shank Dia.
3/16 in
Radius
Sharp Point
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
B140750A
Country of Origin
United States
Dimensions
Overall Length
2 in
Shank Dia.
3/16 in
Radius
Sharp Point
Bore Dia.
0.140"
Bore Depth
0.750"
Max. Bore Depth
3/4 in
Min. Bore Dia.
0.1400 in