  • Mfr # BQ2B045LBP
  • Zoro # G115263908
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Number of Poles
2
Terminal Connection
Lug
Trip Type
Common
Amps
45A
Height
4 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
BQ2B045LBP
Country of Origin
Mexico
Dimensions
Height
4 in
Depth
3 in
Details
Item
Molded Case Circuit Breaker
Number of Poles
2
Terminal Connection
Lug
Trip Type
Common
Amps
45A