  • Mfr # 3RA2220-1JH24-0BB4
  • Zoro # G115997926
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Reversing Capability
Reversing
Terminal Connection Type
Spring Type
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
3RA2220-1JH24-0BB4
Country of Origin
Germany
Details
Item
Load Feeder
Reversing Capability
Reversing
Terminal Connection Type
Spring Type
Description
Load feeder fuseless, Reversing duty 400 V AC, Size S0 7.00...10.0 A 24 V DC Spring-type terminal for 60 mm busbar systems also fulfills type of coordination 1 Type of coordination 2, Iq = 150 kA 1 NO+1 NC contactor