  • Mfr # 3RV1611-1AG14
  • Zoro # G215673959
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
IP Rating
IP20
Overall Width
45 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
3RV1611-1AG14
Country of Origin
Germany
Dimensions
Overall Width
45 mm
Details
IP Rating
IP20
Description
Voltage transformer Circuit breaker, Size S00 1.4 A, N-release 6 A, 1 CO with transverse auxiliary switch