  • Mfr # IFN41W114E6A8AC10E15A33E
  • Zoro # G615821233
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Phase
Single
Number of Pumps Controlled
2
Includes
IFS Duplex Panel W/ Digital Display
Overall Width
10 in
Overall Height
12 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
IFN41W114E6A8AC10E15A33E
Country of Origin
United States
Dimensions
Overall Width
10 in
Overall Height
12 in
Overall Depth
6 in
Cord Length
25 ft
Float Switch Length
25 ft
Details
Phase
Single
Number of Pumps Controlled
2
Item
Control Panel
Includes
Enclosure Material
Thermoplastic
Rated Voltage
120/208/240V AC
Includes HOA Switch
HOA Switch Included
NEMA Enclosure Rating
4X
Alert Output
Audio, Visual
Series
IFS
Intrinsic Safety
Not Specified Intrinsically Safe
Number of Switches Included
4
Dosing Schedule
Demand Dose, Timed Dose
Alerts Indicated
High Water, Pump Fail to Run
Locking Style
Padlockable
Location
Indoor/Outdoor
Current
7 to 15 A