  • Mfr # MGPM32-25AZ
  • Zoro # G4402979
Compact
Standards
RoHS Compliant
Cushion Type
Air Cushion
Body Material Grade
A6063S-T5
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
MGPM32-25AZ
Country of Origin
China
Dimensions
Stroke Length
25 mm
Overall Height
112 mm
Overall Width
44 mm
Air Inlet Size
45665
Bore Diameter
32 mm
Details
Item
Guided Cylinder
Compact
Standards
RoHS Compliant
Cushion Type
Air Cushion
Body Material Grade
A6063S-T5
Cylinder Stroke
25 mm
Body Material Finish
Hard Anodized
Port Location
Side Ported, Top Ported
Air Inlet Type
RC
Maximum Operating Pressure
145 psi