  • Mfr # ZH20DSA-10-12-12
  • Zoro # G821915917
/ea
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
ZH20DSA-10-12-12
Country of Origin
Japan
Description
Item Vacuum Ejector, Air Consumption 201 lpm, Cartridge Type Not Applicable, Electrical Connection Type Not Applicable, Exhaust Port Size 12 mm, Exhaust Port Type Push-to-Connect, Includes Not Applicable, Maximum Flow Rate 90 lpm, Maximum Operating Temperature 50 Degrees C, Maximum Supply Pressure 0.6 MPa, Maximum Vacuum Pressure 0.6 MPa, Minimum Operating Temperature -5 Degrees C, Minimum Supply Pressure 0.45 MPa, Minimum Vacuum Pressure 0.1 MPa, Nozzle Diameter 2.0, Number of Stages 1