  • Mfr # STLHBM1505HKBL
  • Zoro # G013789203
Key Features
Lumens
20700
Color Temperature
5000K
Housing Material
Aluminum
Height
7 in
IP Rating
IP65
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
STLHBM1505HKBL
Country of Origin
China
Dimensions
Height
7 in
Width
10.8 in
Details
Lumens
20700
Color Temperature
5000K
Housing Material
Aluminum
Item
Shop Lights
IP Rating
IP65
Dimmable
Yes
Watts
150 W
Housing Color
Black
Beam Angle
90°
Shop By
Hot Buys
Description
  • •Weatherproof, IP65
  • •Long lasting 70000 hours life
  • •Easy installation
  • •150W Power