  • Mfr # STLSWL15XWMBK
  • Zoro # G113789202
Key Features
Features
3 Operating Modes
Width
12.2 in
Height
5.1 in
Length
10.2 in
Watts
15 W
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
STLSWL15XWMBK
Width
12.2 in
Height
5.1 in
Length
10.2 in
Details
Item
Wall Light
Features
3 Operating Modes
Watts
15 W
Lumens
1500
Color Temperature
4000K
IP Rating
IP65
Housing Material
Aluminum
Fixture Housing Color
Black
Shop By
Hot Buys
Beam Angle
80° x 100°
Dimmable
Yes
Run Time
2-3 Days
Solar Panel
Mono-crystalline 3.7V