  • Mfr # STLWMK1205WMBR
  • Zoro # G313789200
Width
11.04 in
Length
13 in
Watts
120 W
Lumens
13800
Housing Material
Aluminum
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
STLWMK1205WMBR
Width
11.04 in
Length
13 in
Details
Item
Shop Lights
Watts
120 W
Lumens
13800
Housing Material
Aluminum
IP Rating
IP65
Fixture Housing Color
Bronze
Color Temperature
5000K
Shop By
Hot Buys
Beam Angle
80° x 100°
Dimmable
Yes
Description
WMK Wall Pack 120W Lights are ideal for buildings, exterior walls, corridors, and aisles. With an elegant, modern design, these lights offer soft light and simple installation. The optimized cooling design helps boost efficiency while keeping the outer shell standardized to be compatible with any wall pack LED/sensor retrofit.
  • •Weatherproof, IP66
  • •Long lasting 70000 hours life
  • •Easy installation
  • •120W Power