  • Mfr # B0312011S
  • Zoro # G5242666
Thickness
0.01 in
Overall Height
0.02 in
Finish
Plain
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
B0312011S
Thickness
0.01 in
Overall Height
0.02 in
Max. Outside Dia.
0.312 in
Min. Inside Dia.
0.156 in
Inside Diameter - Minimum
0.16 in
Outside Diameter - Maximum
0.31 in
Material
302 Stainless Steel
Finish
Plain
Deflection @ Load
0.006 in