  • Mfr # H07501055000S
  • Zoro # G612480488
/ea
Key Features
Material
302 Stainless Steel
Finish
Plain
Wire Diameter
0.105 in
Extended Length
7 47/64 in
Initial Tension
4.12 lbf
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
H07501055000S
Country of Origin
China
Dimensions
Wire Diameter
0.105 in
Extended Length
Free Length
5 in
Outside Diameter
0.75 in