  • Mfr # EM1803600205S
  • Zoro # G701797572
Material
302 Stainless Steel
Outside Dia.
18 mm
Wire Dia.
3.6 mm
Spring Rate (Lbs./In.)
9.6 N/mm
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
EM1803600205S
Overall Length
205 mm
Outside Dia.
18 mm
Wire Dia.
3.6 mm
Free Length
205 mm
Extended Length
239.23 mm
Wire Diameter
3.6 mm
Outside Diameter
18 mm