  • Mfr # EM1803600277S
  • Zoro # G601797597
Material
302 Stainless Steel
Outside Dia.
18 mm
Wire Dia.
3.6 mm
Spring Rate (Lbs./In.)
6.88 N/mm
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
EM1803600277S
Overall Length
277 mm
Outside Dia.
18 mm
Wire Dia.
3.6 mm
Outside Diameter
18 mm
Extended Length
324.78 mm
Free Length
277 mm
Wire Diameter
3.6 mm