  • Mfr # EM3204500739M
  • Zoro # G301797941
/ea
Key Features
Type
Metric - Looped End Extension
Material
Music Wire
Outside Dia.
32 mm
Wire Dia.
4.5 mm
Spring Rate (Lbs./In.)
1.27 N/mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
EM3204500739M
Country of Origin
China
Dimensions
Overall Length
739 mm
Outside Dia.
32 mm
Wire Dia.
4.5 mm
Free Length
739 mm
Wire Diameter
4.5 mm
Outside Diameter
32 mm