  • Mfr # EM3204500298M
  • Zoro # G301797897
Key Features
Type
Metric - Looped End Extension
Material
Music Wire
Outside Dia.
32 mm
Wire Dia.
4.5 mm
Spring Rate (Lbs./In.)
3.49 N/mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
EM3204500298M
Country of Origin
China
Dimensions
Overall Length
298 mm
Outside Dia.
32 mm
Wire Dia.
4.5 mm
Free Length
298 mm
Wire Diameter
4.5 mm
Extended Length
448.29 mm
Outside Diameter
32 mm