  • Mfr # DE0375010500M
  • Zoro # G601797931
Outside Dia.
0.375 in
Wire Dia.
0.047 in
Spring Rate (Lbs./In.)
1.84 lb/in
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
DE0375010500M
Overall Length
5 in
Outside Dia.
0.375 in
Wire Dia.
0.047 in
Extended Length
Outside Diameter
0.375 in
Wire Diameter
0.047 in
Free Length
5 in