  • Mfr # DE0375010200M
  • Zoro # G801797861
Key Features
Type
Double Loop End Extension
Material
Music Wire
Outside Dia.
0.375 in
Wire Dia.
0.047 in
Spring Rate (Lbs./In.)
7.57 lb/in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
DE0375010200M
Country of Origin
China
Dimensions
Overall Length
2 in
Outside Dia.
0.375 in
Wire Dia.
0.047 in
Extended Length
Wire Diameter
0.047 in
Free Length
2 in
Outside Diameter
0.375 in