  • Mfr # EM1803600205M
  • Zoro # G201797096
Material
Music Wire
Outside Dia.
18 mm
Wire Dia.
3.6 mm
Spring Rate (Lbs./In.)
11.03 N/mm
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
EM1803600205M
Overall Length
205 mm
Outside Dia.
18 mm
Wire Dia.
3.6 mm
Extended Length
244.32 mm
Outside Diameter
18 mm
Free Length
205 mm
Wire Diameter
3.6 mm