  • Mfr # EM1803600277M
  • Zoro # G401797124
Material
Music Wire
Outside Dia.
18 mm
Wire Dia.
3.6 mm
Spring Rate (Lbs./In.)
7.9 N/mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
EM1803600277M
Overall Length
277 mm
Outside Dia.
18 mm
Wire Dia.
3.6 mm
Free Length
277 mm
Outside Diameter
18 mm
Wire Diameter
3.6 mm
Extended Length
331.88 mm