  • Mfr # T105270891R
  • Zoro # G412471969
Spring Length @ Torque
1.103 in
Leg Length
3.5 in
Wind Direction
Right Hand
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
T105270891R
Spring Length @ Torque
1.103 in
Leg Length
3.5 in
Outside Diameter
1.342 in
Wire Diameter
0.105 in
Inside Diameter
1.019 in
Details
Wind Direction
Right Hand
Torque
21 in-lb
Description
Torsion Spring, Material Stainless Steel, Finish Plain, Leg Length 3.5 in, Spring Length @ Torque 1.103 in, Wind Direction Right Hand