  • Mfr # 32W-6X4-7-304
  • Zoro # G5221341
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Standards
3A
Body Material
304 Stainless Steel
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
32W-6X4-7-304
Tube Size
6" x 4"
Standards
3A
Body Material
304 Stainless Steel
Description
32W - ECCENTRIC BUTT WELD REDUCER - 32RA ID, 32RA OD - 6" X 4" X 5.50 OAL, Commonly referred to as butt weld fittings, these stainless steel sanitary fittings are welded to connect to tubing or other fittings for a permanent and flush connection., 3-A Certified, CRN Certified