  • Mfr # SG3125L-BN2000
  • Zoro # G6304551
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Style
SG
Insert Seat Size
02
Width
0.125 in
Depth
0.405 in
Chip-Breaker
No
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
SG3125L-BN2000
Country of Origin
United States
Dimensions
Insert Seat Size
02
Width
0.125 in
Depth
0.405 in
Corner Radius
0.0100 in
Insert Size
3
Cutting Height
0.3440 in
Seat Size
03
Thickness
0.1950 in