UFO/LED/15W/30K/PINK LED 15W 75W Equivalent Pink UFO Pendant Fixture Light Bulbs with E26
  • Mfr # 80767-SU
  • Zoro # G408669677
/ea
Key Features
Voltage
120V
Bulb Base Type
E26
Color Temperature
3000K
Dimmable
No
Lumens
1250
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
80767-SU
Country of Origin
China
Dimensions
Height
3.7"
Details
Item
LED Bulb
Voltage
120V
Bulb Base Type
E26
Color Temperature
3000K
Dimmable
No
Lumens
1250
Includes
Lamp
Color Rendering Index
80
Bulb Type
UFO Style
Standards
UL Listed - Damp Location
Bulb Primary Application
Residential - Commercial
Light Color
Pink
Wattage Equivalency
15
Description
UFO/LED/15W/30K/PINK LED 15W 75W Equivalent Pink UFO Pendant Fixture Light Bulbs with Medium E26 Base