  • Mfr # FP54/835/HO/SL/ECO
  • Zoro # G005393227
Free Shipping & Returns
Key Features
Watts
54W
Bulb Base Type
G5|Miniature Bi-Pin
Bulb Shape
T5
Color Temperature
3500 K
Lumens
4850 lm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
FP54/835/HO/SL/ECO
Country of Origin
United States
Dimensions
Overall Length
48 in
Bulb Dia.
0.625 in
Details
Item
Linear Fluorescent Bulb
Watts
54W